IKRA

V januári 2017 sa uskutočnila výstava výtvarných návrhov k pripravovanému dlhometrážnemu animovanému filmu pre deti Srdce Veže. Pozrite si rozhovor s režisérom a hlavným výtvarníkom filmu o výstave, ale aj o filme vo všeobecnosti TU.

 

 

ECFA JOURNAL

Štvrté vydanie European Children’s Film Associations Journal v roku 2016 uverejnilo článok o vznikajúcom dlhometrážnom animovanom filme Srdce Veže. Prečítajte si článok a zároveň celý časopis plný zaujímavých článkov TU.

 

 

UMENIE

Televízna relácia Umenie odvysielala rozhovor s režisérom filmu Srdce Veže, Petrom Budinským. Pozrite si rozhovor o jeho najnovšom pripravovanom filme, ako aj o iných veciach TU.

KINORAMA

Televízna relácia Kinorama odvysielala reportáž o vývoji dlhometrážneho animovaného filmu Srdce Veže a tiež rozhovor s režisérom Petrom Budinským a producentkou Barborou Budinskou. Reláciu si môžte pozrieť TU.

ZIPPY FRAMES

Festival Anifilm 2015 v Třeboni okrem iného tento rok umožní aspoň trochu nahliadnuť do príprav nového animovaného filmu režiséra Petra Budinského (tWINs) vo vývoji Srdce Veže. Prečítajte si viac o festivale a jeho highlightoch TU.

FILM NEW EUROPE

Film Srdce Veže režiséra a animátora Petra Budinského bude prvým slovenským animovaným dlhometrážnym filmom pre deti po 33 rokoch. O filme si môžte prečítať viac na stránke Film New Europe TU.

KINEMA

Pozrite si prvý animačný test nového slovenského dlhometrážneho animovaného filmu pre deti režiséra Petra Budinského Srdce Veže na filmovom portáli Kinema. Pozerajte a čítajte viac TU.

HEMMET

Vynikajúci rozhovor s Petrom Budinským uverejnený na blogu Hemmet – blogu o zaujímavých ľuďoch a zaujímavých miestach, na ktorých žijú, pracujú, alebo ktoré majú radi. Prečítajte si viac o Petrovi a jeho ateliéri TU.

 

GREGI.NET

„Vytvorenie celovečerného filmu Srdce Veže je ďalším logickým krokom pre Petra Budinského, ktoý má za sebou niekoľko krátkych animovaných filmov.“ Prečítajte si viac o vývoji filmu TU.

KINEMA

Čo ponúkne pásmo Slovak Shorts, nový distribučný projekt Asociácie slovenských filmov? Okrem iného v ňom nájdete krátky animovaný film tWINs režiséra Petra Budinského. Prečítajte si o tomto pásme viac TU.

ARTCAM

„V rámci projektu Současný slovenský film uvádíme kolekci krátkých filmů, které pre přehlídku vybrala redakce časopisu Kinečko.“ Súčasťou výberu je aj krátky animovaný film režiséra Petra Budinského tWINs. Prečítajte si viac TU.

MEDIAHUB

Na Slovensku vzniká celovečerný animovaný film pre deti Srdce Veže. Prečítajte si viac o jeho vzniku, o celom procese, o príbehu aj o plánovanej technológii výroby TU.