SRDCE VEŽE

Dlhometrážny animovaný film pre deti

Ďaleko za hranicami šedivých stereotypov je ukrytý čarovný svet Tvojazem. Krkavce sa v ňom správajú ako ľudia, žeriavy chodia ako roboty a železný stroj chce ovládnuť svet. Malý chlapec musí do tohto sveta vstúpiť, aby odhalil pravdu a zachránil Tvojazem - jeho vlastný svet.

 

SK / COL. / 80 min / vo vývoji

PÔVODNÝ NÁZOV: Srdce Veže

RÉŽIA: Peter Budinský

SCENÁR: Patrik Pašš, Peter Budinský, Barbora Budinská, Phil Parker

DRAMATURGIA: Kristína Májová

PRODUKCIA: plutoon, BFILM

PRODUCENTI: Barbora Budinská, Peter Badač

ROZPOČET: 2 400 000 eur

PREDPOKLADANÁ PREMIÉRA: 2020

"Výnimočný a náročný projekt, jeden z prvých ambicióznych slovenských celovečerných filmov, ktorý je určený deťom. Kvalitná literárna i výtvarná zložka sa vymyká štandardným schémam detských dlhometrážnych filmov. Realizačný tím je tvorený schopnými a veľmi talentovanými ľuďmi, projekt má veľmi dobrú perspektívu obohatiť slovenskú audiovíziu."

(komisia Audiovizuálneho fondu)

 

"Výtvarné návrhy predstavujú zamýšľaný štýl, ktorý mieša fotokoláž a matte-painting. Pozadia sú veľmi detailné a epické a pripomínajú videohru. Vďaka tomu budú príťažlivé pre zvolenú cieľovú skupinu, ktorá má tendenciu odkláňať sa od príliš detskej animácie."

(komisia Creative Europe MEDIA)

SYNOPSA

Malý chlapec Riki sa spolu s mamou sťahuje na nové miesto, pretože jeho rodičia sa rozviedli. Rikimu však veľmi chýba a otec a jeho mama sa tiež len ťažko vyrovnáva s touto situáciou. Riki sa snaží pomôcť jej, ale nedokáže sa prestať pýtať na otca a tak namiesto pomoci robí situáciu ešte horšou. Počas hry pred domom na ihrisku nájde čudný žiarivý kameň a rozhodne sa vziať si ho, napriek tomu, že ešte nevie, na čo mu bude.

 

Napätie sa stále stupňuje a po hádke s mamou sa Riki rozhodne odísť z domu, aby jej už nebol na obtiaž. Vo chvíli, keď vyjde z bytu začne zvláštny kameň žiariť a vibrovať. Zrazu sa zdvihne silný vietor a odnesie Rikiho priamo do obrovskej púštnej búrky. Po chvíli sa však prebudí v neuveriteľnom svete nazývanom Tvojazem.

 

Zachráni ho ryšavé dievča, Ema, ktorá mu vysvetlí, že žiarivý kameň na jeho krku sa volá Srdce Veže a patrí do Tvojazeme, na vrchol Veže. Jeho úlohou je zohrievať a chrániť túto krajinu. Srdce sa však pred nedávnom stratilo, Tvojazem je v nebezpečenstve a Ema navrhne Rikimu, aby sa spolu s ňou vydal na dobrodružnú, ale často aj nebezpečnú misiu za záchranou jej sveta.

 

Lenže o silu Srdca sa zaujíma ešte aj niekto iný. Deti budú musieť zistiť pravdu o ich ozajstnom nepriateľovi a spoločne ho poraziť. Riki odnesie Srdce na vrchol Veže, aby zachránil Tvojazem. Na tejto strastiplnej ceste sa ale zároveň dozvie veľa o sebe samom a vďaka tomu sa bude môcť vrátiť domov, k svojim rodičom.

POZRITE SI MAKING OF!

 

---> ako sa zrodil náš hlavný hrdina

 

---> ako sme vyrábali pozadia do filmu

 

---> ak chcete vedieť viac, prosím, ozvite sa nám!

PODPORILI:
Vývoj a realizáciu tohto projektu finančne podporil
PRODUCENTI: